2017'den günümüze...

Muhteşem HARMAN!

35 yıldır Datça’da yaşayan iş adamı Mehmet Baki Şimşek’in kuruculuğunu üstlendiği, Hacer Bir’in işletmeciliğini sürdürdüğü Datça Simit Evi, nam-ı diğer “Datça Taş Fırın” 2017 yılından bugüne Datça’da 2 şubesiyle hizmet vermektedir.

Kurulduğu ilk günden beri Datça’da yaşayanların büyük şehirlerden bildiği ve tadını özlediği gevrek taş fırın simidini haftanın her günü, günün her saati  servis etmektedir.

Datça Simit Evi, sadece alışılmış halka simit üretimi yapmayıp, kaşarlı, sucuklu kaşarlı, çikolatalı, zeytinli çeşnisiyle değişik ebatlar ve şekillerde de gevrek simit servisi yapmaktadır.

Kısa süre içinde lezzeti ve doğru tarif farkıyla Datça’da öne çıkan Datça Simit Evi, unlu mamuller üretimini de başlatmıştır. Datça’ya özgü organik ürünleri kullanan ve bunlar arasında en çok öne çıkan Badem ile gerek su böreği, kol böreği gerekse de talaş böreği çeşitleriyle de beğeni toplamaktadır.

Her sabah ve günün diğer öğün saatlerinde her daim sıcak ve taze olarak reyonlarda servis bekleyen kaşarlı, zeytinli, peynirli ve sade çeşnilerle hazırlanın açma ve poğaça çeşitleri, taş fırın gevrek simitlerinin yanı sıra mini pizza üretimi de yapan Datça Taş Fırın müdavimleri tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir.

Datça Simit Evi, hem Datça girişinde hem de Datça Cumhuriyet Meydanında konumlanmış 2 özel şubeye sahiptir.

“Lezzetin İlk ve Tek Adresi” sloganıyla övünen “Datça Simit Evi” yöneticileri ve ekibi,  geniş ferah ve şık açık-kapalı oturma bölümlerinden oluşan şubelerinde güleryüzle servis vermekte olup,  internet sitesinde yer alan “online sipariş” bölümünden ev ve iş toplantıları, etkinlik ve davetler için catering siparişleri almaktadır.

Sanayii üretimini yadırgayarak adeta ev yapımı tarif ve yöntemleriyle ürünlerini hazırlayan işletmeci Hacer Bir, aslen Trabzonlu olup, Sakarya, Karasu ilçesinde yaşamış ve her iki bölgenin mutfak kültürlerini Datça Simit Evi’nin mutfağından yansıtmaktadır. Hal böyle olunca hem Trabzon lezzeti hem de Sakarya lezzetini muhteşem bir harmanla böreklere ve diğer ürünlere yansıtmaktadır.

Kıymalı ve Kaşarlı Sakarya Pidesi
Bademli Börek Çeşitleri
Taş Fırın Simit Çeşitleri
Doğal katkılı Unlu Mamuller
let's get acquainted

MEET OUR AMAZING TEAM